středa 4. prosince 2019

Jeden z infiltrátorů na Druhém vatikánském koncilu (2019)


Jeden z infiltrátorů na Druhém vatikánském koncilu (2019)
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEirlXOrbmHjX9YeP8l9tOo6QufVGMBXtLwQkyf2Gj5tc7IlXznHB6cE4yA11kKYk9YsUmWXtoBbRjBiynsu7KHnIvSjAxbBGRZaVf1ySX51SQdef0Rsy4cDI6ms5LyLroXFcGWzxzdTvFwt/s320/Abbe-Kurt-Hruby.jpg
„Otec“ Kurt Hruby, ničitel
Paul Démann, Geza Vermés a Kurty Hruby (z proslulé Kongregace Panny Marie Siónské) byli maďarští Židé s do očí bijícím konfliktem zájmů, kteří „konvertovali ke katolicismu“, stali se kněžími a položili základy pro Druhý vatikánský koncil a dokument Nostra Aetate [Deklarace o poměru Církve k nekřesťanským náboženstvím]. Když svou práci dokončili, „konvertovali zpět k judaismu“ (jen Kurt Hruby se rozhodl pokračovat ve své kněžské lsti).
Následující pasáž je z knihy Providential Accidents: An Autobiography, kterou napsal Geza Vermés. Mluví o svém kolegovi „obráceném na katolicismus“ P. Kurtu Hrubym. Při četbě mějte na paměti proslulou rabínskou linii předků „Otce“ Hrubyho.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivmp8A7VtFxjLHiZw8kslItwnYmAgSI4Z1zE9SWnH67hF1a8U8AMa32TVWBu_zkPQprpRhnEnstPmrrT38mdngqXicwzXVHER8ykmCLsN_KJXeJuPt2A9k44isJhIcSdkRboPDLJKeG5uw/s1600/Screen+Shot+2017-05-06+at+6.32.56+PM.png
Nikdy nezapomenu na jednu konkrétní příhodu v domě otců z Kongregace Panny Marie Siónské v Paříži z konce 50. let, kdy jsem již nebyl člověkem zevnitř, ale jen procházejícím návštěvníkem. Ačkoliv Kurt Hruby nebyl členem řádu, byl během letních prázdnin pověřen vedením tohoto místa jako zástup za Paula Démanna. Jako zručný kutil na sebe vzal úkol renovovat a vymalovat interiér siónské kaple, které v mé době byla naplněna příšernou sochařskou sádrovou výzdobou. Kurt se rozhodl většiny zbavit. Pořád ho vidím v košili s krátkými rukávy, jak stojí ve slunečním odpoledni na zahradě. Desítky andělů, apoštolů, Ježíš s Nejsvětějším Srdcem namalovaným na hrudi a několik soch Panny Marie v bílém rouchu a modrém plášti byli seřazeni na zemi proti zdi kaple. Kurt, nepochybně rozzuřený pohledem na tyto hrůzy, zvedl obrovský perlík a s uličnickým zábleskem v očích roztříštil sochy jednu po druhé na tisíc kousků. Když to dělal, v hebrejštině se starobylou tradiční aškenázskou výslovností recitoval jednotný text Žalmu 96, 5 a 135, 15:
Eloyhey ha-goyim elilim, maase yedey odom.
Bohové národů jsou samé modly, výtvory rukou člověčích.“
***
Toto jsou jen stěží jediní Židé s konfliktem zájmů zapojení do koncilní neobolševické revoluce.
Zdroj: CathInfo
Překlad: D. Grof